Co zrobić, aby jesienne wieczory były trochę bardziej przyjemne? Bez wątpienia pomoże aromatyczna kąpiel

kąpielowe kule
Co jest doskonałe na długie jesienno-zimowe wieczory? Na pewno każdy z nas potrzebuje chociaż odrobiny ciepła. Co w takiej sytuacji można zrobić? Popijamy ciepłą herbatę z miodem oraz cytryną, odpoczywamy na swojej wygodnej kanapie, patrzymy na ulubiony film, a może po prostu przygotowujemy aromatyczną kąpiel. Jak przygotować ją, aby była faktycznie najbardziej odprężająca?

Kwadrans w wannie pozwala nam się wyciszyć, a co ważne zrelaksować po całym dniu pracy. W wannie doskonale możemy się zagrzać, a to do tego bardzo przyjemne, gdy za oknem robi się coraz zimniej. W wannie można uzyskać spokój, ponieważ nikt nam nie przeszkadza, możemy tam spokojnie poczytać coś, posłuchać muzyki, albo też zwyczajnie poleżeć z zamkniętymi oczami, nasz relaks okaże się jeszcze bardziej wspaniały, gdy zapalimy świece zapachowe i zgasimy światło, jak skorzystamy z dodatków, jak kule do kąpieli.
kula do kąpieli
Autor: iStock
Źródło: iStock

Twarda woda z dużą zawartością chloru nie wpłynie pozytywnie na nasze ciało, a po skończonej kąpieli możemy dokładnie to odczuć – wtedy nasza skóra jest wysuszona i ściągnięta. Dlatego też zawsze dobrze jest dodać do wody płyn do kąpieli lub napar z ziół. Dla wielu ludzi najmilsza jest kąpiel w gęstej oraz miękkiej pianie, więc wlewają do wanny różnego rodzaju płyny zapachowe. Niestety, tego typu kosmetyki posiadają sztuczne składniki, które bardzo wysuszają skórę. Jeżeli więc chcielibyśmy urządzić sobie przyjemną kąpiel w wannie, zdecydujmy się na dobry olejek eteryczny lub zioła. Olejek lawendowy nie tylko wspaniale pachnie, ale także relaksuje.

Tak samo wpływa naturalny aromat melisy. Parę kropelek tego typu olejku bez wątpienia doda nam siły. Produkt musi być w związku z tym pochodzenia naturalnego, na szczęście w każdej drogerii możemy dostać bardzo tanie oraz bardzo dobre olejki syntetyczne. W takim miejscu kupimy też naturalne olejki, które są droższe, lecz mają większą ilość właściwości, które wpływają na nastrój i relaks. Zależnie od potrzeb warto zdecydować się na olejki syntetyczne bądź naturalne. Z pewnością natomiast, jedne oraz drugie zagwarantują, iż taka kąpiel będzie doskonała, relaksująca i wyjątkowa. Czemu nie urządzić sobie czasem tego typu wyjątkowego wieczoru. Na pewno wyjdzie nam to na dobre w te coraz zimniejsze dni.