Czy dobrze zrobić zabieg odsysania tłuszczu? O co w tym chodzi? Czy jest bezpieczny i może się na niego zdecydować każdy z nas?

brzuch
Liposukcja może być interesująca metodą, bo nie działają pozostałe sposoby. Jeżeli więc miewasz dosyć swoich nadmiernie okrągłych bioder i za dużej ilości ttkanki tłuszczowej na brzuchu, być może warto rozpatrzyć ten sposób? zanim jednakże wydasz ogromne pieniądze na ten zabieg, dowiedz się czy rzeczywiście warto i jakie niebezpieczeństwa się z tym wiążą.

Liposukcja to zwyczajnie sposób pozbycia się tkanki tłuszczowej. Tłuszcz można wyeliminować z poszczególnych części ciała, czyli zwłaszcza z brzucha, ramion, bioder, ud, policzków czy piersi. Liposukcję wykonuje się, żeby zmniejszyć liczbę komórek tłuszczowych. Jednakże czasem to nie wystarcza, gdyż przy dużej otyłości wymagana jest dodatkowo lipektomia – pozbycie się nadmiaru rozciągniętej skóry i pozostałości tkanki tłuszczowej. Dla mnóstwa kobiet pomysł odessania tłuszczu jest z pewnością warty ryzyka i każdej sumy pieniędzy.

brzuch
Autor: linspiration01
Źródło: http://www.flickr.com

Wizja jędrnych pośladków jest ciekawa, w ten sam sposób kusi płaski brzuch i kształtne ramiona. Warto wiedzieć, że dieta i gimnastyka powodują jedynie kurczenie komórek tłuszczowych, z kolei liposukcja zmniejsza ich liczbę (więcej szczegółów). Warto wiedzieć, ze tego typu operacja może zmienić życie i wymusić przestrzegania ścisłej diety oraz uprawiania ostrej gimnastyki.

Co prawda, usunięte komórki tłuszczowe nigdy się nie odrodzą, to te, co pozostał mogą się nadmiernie rozwinąć i wypełnić miejsce starych komórek tłuszczowych. Istnieje więc ryzyko zdeformowania sylwetki. Tłuszcz bowiem nie pojawia się w miejscach odessanych, z koeli w pozostałych może narastać, tworząc nieregularne wałki i rzucające się w oczy zgrubienia. Osoba zamierzająca przeprowadzić na sobie zabieg odsysania tłuszczu powinna cieszyć się wspaniałym zdrowiem.

Zabiegu nie należy stosować przy cukrzycy i chorobach przewlekłych, a również, gdy występują zaburzenia krzepnięcia krwi, schorzenia skóry i nerek. Nie można też się jej podejmować u chorych z zaburzeniami psychicznymi czy nałogowych palaczy. Jednocześnie nic nie pomogą zapewniania o doskonałej kondycji, muszą to potwierdzić badania i konsultacje. Liposukcja przynosi naprawdę interesujące efekty, pamiętaj jednak o właściwych badaniach. Zależnie od tego, gdzie chcesz pozbyć się tłuszczu najpopularniejszych klinik szukaj w internecie, wpisując na przykład liposukcja brzucha Wrocław.