Czy puder prasowany marki Vichy jest kosmetykiem godnym polecenia?

puder
Puder to kosmetyk, którego misją jest stabilizacja i utrwalenie makijażu. W zależności od składu, może mieć cechy matujące, rozświetlające, bądź brązujące, jest w stanie przyswajać sebum, oraz zapobiegać przesuwaniu się i zmazywaniu makijażu. Puder Vichy jest wytwarzany w taki sposób, ażeby odbijał blask. Jest to kosmetyk, którego obowiązkiem jest statyczność i utrwalenie makijażu. Wybierając odcień pudru wypada pamiętać o normalnej kolorystyce skóry, a jeśli mamy ochotę przekształcić odcień skóry, kierować się temperaturą barwową gruntu.

Puder winien być jaśniejszy, lub w kolorze podkładu. Ciemniejszy puder po pierwsze przekształci kolor podkładu, po drugie może zbudować nieestetyczne ciemne plamy na twarzy.
Najpoprawniej zaopatrzyć się w puder miałki i puder prasowany, czy też wypiekany (www.aptekachojna.pl/kosmetyki-i-dermokosmetyki.html). Pierwszy użytkować przy realizowaniu makijażu (zobacz salon kosmetyczny wrocław) dla precyzyjnego zmatowienia i umocnienia makijażu, drugi do ewentualnych poprawek w ciągu dnia.
puder
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Puder Vichy sypki ma postać sypkiego, niezwykle drobno zmielonego proszku, (rozwinięcie zagadnienia> więcej pod tym linkiem)którego kluczowym zadaniem jest utrwalenie i przedłużenie stabilności podkładu, a nadzwyczajną korzyścią wynikającą z jego użytkowania jest zmatowienie skóry, lecz również dodatnio oddziałuje na wyrównanie kolorytu skóry. Puder w kamieniu to postać sprasowanego, zwartego wyrobu, kładzionego w kasecie z reguły z lusterkiem. Jego przeznaczeniem jest wykonywanie miejscowych korekt w ciągu dnia. Kluczowa rola owego kosmetyku to nadanie buzi matowego designu, utrwalanie makijażu bardzo słabo, lub wcale.

Odmienną postacią pudru jest puder Vichy w kulkach. Składa się z kilkunastu do kilkudziesięciu malutkich perełek o różnej kolorystyce. Najczęściej w tej odmianie występują pudry brązujące, rozświetlające i różowości (http://aptekachojna.pl/skora-sucha-i-wrazliwa.html). Puder matujący i umacniający występuje przeważnie w miałkiej, albo kompaktowej formie.
Wybór pudru to nie taka prosta kwestia. Pudry rozświetlające mogą być używane przy profilowaniu twarzy, należy jednak uważać, używając rozświetlaczy i omijać strefę T, rozszerzone pory, również zmarszczki. Zanadto duża ilość nieładnie uwydatni defekty i świecenie się cery.