Czy warto kupować dermokosmetyki? Czym w ogóle są? Na czym może polegać ich funkcjonowanie?Czy są jakieś minusy ich stosowania?

Kometyki
Obecnie coraz bardziej znane są dermokosmetyki. Ta nazwa powstała przez połączenie dwóch pojęć: kosmetyków oraz farmaceutyków. Do tego typu produktów zaliczyć mamy szansę kremy zapobiegające starzeniu się jak również kremy nawilżające. Dermokosmetyki są artykułami, które mają szansę aktywne biologiczne substancje. Sławne jest rożne zastosowanie tych preparatów, jak przykładowo dermokosmetyki przeciwłupieżowe.

Jak sama nazwa może skazywać, pomagają one zwalczać łupież. Czytaj o ochronie prze promieniami UV – http://www.ceneo.pl/Dermokosmetyki/Dzialanie:Przeciwsloneczne.htm. Są skuteczne i bardzo często stosowane. Dermokosmetyki to efekt kooperacji kosmetologów, chemików i dermatologów. Muszą zostać zrobione w sterylnych warunkach, są zaś przetestowane w laboratoriach, jak również na osobach o wrażliwej skórze.
Tak tak naprawdę się dzieje z rozmaitymi specyfikami z tej dziedziny, jak dermokosmetyki przeciwsłoneczne. Kosmetyki tego typu są świetne dla osób o delikatnej skórze. Tak więc są predestynowane da osób o wyznaczonych typach i problemach skórnych. Tak więc są dermokosmetyki dla skóry trądzikowej suchej i takiej która się przetłuszcza.Tego rodzaju kosmetyki jednakże mogą też użyć właścicielki normalnej skór, co więcej, mogą być stosowane do pielęgnowania skóry niemowląt oraz kobiet w ciąży.
Kosmetyki
Autor: REF Polska
Źródło: REF Polska

Najistotniejszą cechą dermokosmetyków, które odróżniają je od zwyczajnych kosmetyków jest pojawianie się składników leczniczych. Dermokosmetyki wytwarzane są na bazie wód termalnych, dzięki bogactwu oligoelementów, jak cynk czy żelazo mogą posiadać właściwości ochronne, przeciwzapalne i kojące. Dermokosmetyki posiadają znaczne stężenie składników bioaktywnych, więc są skuteczniejsze niż zwyczajne kremy. Znajdują znaczne wykorzystanie, poza wcześniejszym zastosowaniem są też dermokosmetyki przeciwtrądzikowe. Jak poradzić sobie ze stanami zapalnymi?

Równocześnie hasło “dermokosmetyk” może być tylko chwytem reklamowym. Musimy więc zwrócić uwagę na skład produktów, jaki chcemy kupić. Dużo firm bowiem jako dermokosmetyki może sprzedawać produkty, jakie nie różnią się od standardowych kremów z drogerii. Przy wyborze dermokosmetyków najkorzystniej konsultować się z lekarzem specjalistą, on nam najlepiej doradzi i wybierze rodzaj dermokosmetyku, który jest nam niezbędny w wybranej chwili, na przykład dermokosmetyki przeciwzapalne.