Jak troszczyć się o skórę jesienią, by była piękna oraz nawilżona.

uroda
Okres jesieni to trudny czas dla skóry twarzy. Najczęściej jest ona sucha po gorącym lecie, więc należy ją nawilżyć, ale ważne jest również, by należycie ją ochronić oraz przygotować na zimno i niskie temperatury w okresie zimowym. Istnieje kilka sposobów, aby sprostać wszystkim tym wyzwaniom.

pielęgnacja skóry na szyi
Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Najistotniejsze to stosowanie wysokiej jakości kremów przynajmniej 2 razy dziennie. O poranku powinno się użyć kremów mocno nawilżających a także ochronnych, najlepiej z filtrem UV chroniącym przed złym promieniowaniem słońca. Przede wszystkim powinny to być kremy lekkie, na które z łatwością można nałożyć make up, np. avene kremy.

Wieczorem i na noc powinno się używać kremów gęstszych i skondensowanych, nawet tłustych, które mają mnóstwo składników odżywczych, takich jak bioderma kremy albo kosmetyki innego typu cenionych firm – vichy skóra sucha.

Dla ludzi o skórze wrażliwej dobre będą dermokosmetyki, czyli wysokiej jakości kremy tzw. firm aptecznych, dostępnych wyłącznie w aptekach a nie zwykłych drogeriach. Można tam zakupić kosmetyki w przeróżnych cenach, zarówno wytwórców polskich, jak i z zagranicy. Wybierając krem, najlepiej poprosić o pomoc aptekarkę, która profesjonalnie doradzi, który krem jest dobry dla naszej cery. Gdy poszukujemy czegoś do mocnego nawilżenia, to krem la roche posay skóra sucha będzie tutaj wspaniałym wyjściem.

Kupując produkt do nawilżania można również zwracać uwagę na inne jego zalety oraz szukać kremów, które działają odmładzająco, ujędrniająco i ochronnie na cerę. Dobrze jest wybierać kremy vichy skóra sucha albo tego typu, zawierające cenne składniki odżywcze. To pozwoli na zachowanie dobrej kondycji cery przez caluśki rok, też w tak niełatwym klimatycznie okresie przejściowym, jakim jest pora jesieni.

pielęgnacja skóry na szyi
Autor: sunshinecity
Źródło: http://www.flickr.com
Wraz z kremami trzeba wybierać też maseczki do twarzy oraz minimum od czasu do czasu stosować serum. Zarówno maski jak i sera to prawdziwa „bomba” witamin i odżywcza dla skóry. Maseczki powinno się używać parę razy tygodniowo, kładąc na twarz na parę minut a następnie do końca spłukując. Jeśli idzie o serum do skóry, to fachowcy zazwyczaj doradzają, aby używać je raz dziennie, ale w rzeczywistości jest to uzależnione od rodzaju serum – niektóre wymagają używania każdego dnia, a inne – co parę dni. Najistotniejsza jest jednak systematyczność – regularne stosowanie wysokiej jakości kosmetyków pozwoli na cieszenie się wspaniałą i najpiękniejszą skórą przez długie lata – Ceneo.