Jeszcze w tamtym wieku prawdziwy mężczyzna miał brodę lub chociażby wąsa – w dzisiejszych czasach ta moda wraca

facet
Kilkanaście lat wstecz ciężko było spotkać w Polsce panów z brodami. Gładko ogolone twarze były oznaką szyku i dbania o swój wygląd.

Obecnie już się to powoli zmienia.
lasery
Autor: Prezentokracja.pl
Źródło: Prezentokracja.pl
facet
Autor: Vitana

Zarost u panów powraca do łask. Teraz bywa to coraz popularniejsze. Brodę noszą nawet właściciele wielkich spółek czy menadżerowie w koncernach. Zatem długa broda nie kojarzy się już wyłącznie z pracownikami tartaków. A że popyt nakręca podaż, to w internecie pojawiły się kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji zarostu. Mamy możliwość wśród nich znaleźć pianki i balsamy. Można także spotkać się z ofertami strzyżenia brody u męskiego fryzjera. Fakt, że fach golibrody już wymarł, ale dziś rodzi się nowa profesja – fryzjer, który umie podciąć zarost. I to nie koniec, gdyż prawdziwy profesjonalista umie też zrobić właściwe zabiegi, aby włosy nie plątały się i wyglądały na zdrowe. Niektórzy panowie oszaleli na punkcie tych zabiegów i są w stanie wydać na nie niemałe pieniądze. Sądzą, że prawdziwy facet powinien mieć brodę i kropka. Wobec tego, lubią wypady do fryzjera na równi z kobietami. Tylko że panie troszczą się o włosy na głowie, a panowie o zarost. Jednak stopień zaangażowania w pielęgnację wydaje się być zbliżony.

Należy też pamiętać, że jeśli jakiś mężczyzna zdecyduje się na zapuszczanie zarostu, to dbać musi o niego dość często, a nie tylko od święta. Zatem posiadanie brody jest dobre dla mężczyzn konsekwentnych w swoich decyzjach.