Klinika czy może gabinet kosmetyczny? W którym miejscu przeprowadzać zabiegi medycyny estetycznej

medycyna estetyczna
Coraz entuzjastyczniej, aby zatroszczyć się o krasę, idziemy nie do kosmetyczki, ale do medyka. Zabiegi, jakie realizuje lekarz medycyny estetycznej, są najczęściej bardziej efektywne a także przynoszą efekty zauważalne od razu. Jakie więc zabiegi można wykonać w salonie kosmetycznym? Preferujesz gabinet kosmetyczny czy może klinikę medycyny estetycznej? W naszym kraju nie ma prawnych regulacji mówiących o tym, które zabiegi, przy pomocy których urządzeń, może wykonywać kosmetyczka, a jakie lekarz. Toteż to klient powinien pokierować się zdrowym rozsądkiem i nie inspirować się wyłącznie opłatą.

zabieg medycyny estetycznej
Autor: Oceanview MedSpa
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wyselekcjonować lekarza medycyny estetycznej (www.novagroup.pl/produkt/laser-do-epilacji-i-depilacji-mediostar-next), zaś kiedy kosmetyczkę? Do kosmetyczki idziemy na wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, usuwanie owłosienia z twarzy, relaksujące, jak przykładowo maseczki, pilingi, kąpiele (skuteczne usuwanie owłosienia). Kosmetyczka powinna trudnić się przede wszystkim prewencją oraz „dopieszczaniem” skóry i zmysłów. W gabinecie kosmetycznym można też poddać się lekkiemu złuszczaniu, przykładowo przy pomocy niezbyt silnych kwasów, mikrodermabrazji lub kawitacji.

W grę wchodzi też depilacja laserowa bikini Warszawa jest miejscowością w której jest bezlik takich salonów (http://angelfactory.pl/zabieg/depilacja-bikini/). Ale nie jedynie. Zabiegi łączące się z przerywaniem ciągłości skóry, których wykonywanie przez kosmetyczki nie jest zakazane, to np. makijaż permanentny. Kosmetyczka może także przeprowadzać pewne zabiegi – http://www.glowspa.pl/radiofrekwencja-tripolarna-apollo-tripollar/ – z zastosowaniem lasera, np. depilację. Głębokie zabiegi, na poziomie tkanki podskórnej, zarezerwowane są dla lekarzy. To w gabinecie medycyny estetycznej można poddać się silniejszym zabiegom laserowym, usuwaniu brodawek lub pękniętych naczyń, głębokim pilingom kwasowym.

Wyłącznie lekarz powinien dopełniać wszelkich zastrzyków, np. botoksu albo wypełniaczy. Koniecznie spytaj lekarza o specjalizację. Medyk wykonujący zabiegi poprawiające urodę powinien być specjalistą z zakresu dermatologii, chirurgii plastycznej lub medycyny estetycznej a także przejść odpowiednie szkolenia. W podobnym gabinecie możemy zapytać również o modelowanie ciała Warszawa jest miejscowością, w której z całą pewnością odnajdziemy należyty gabinet medycyny estetycznej (http://angelfactory.pl/modelowanie-sylwetki/).