Które dermokosmetyki do różnych typów skóry znasz?

Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody
Dermokosmetyki – nazwa ta powstała z połączenia dwóch pojęć: kosmetyków i farmaceutyków. Do dermokosmetyków najczęściej zalicza się kremy anty starzeniowe, kremy nawilżające, balsamy oraz maści. Dermokosmetyki to produkty które zawierają aktywne biologicznie substancje, o działaniu podobnym do tych jakie mają leki.

Kondycja skóry szyi w 90 procentach zależy od nas samych
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Sucha skóra to problem spotykany bardzo często wśród osób zdrowych, jak i osób z różnorakimi chorobami skóry oraz z innymi dolegliwościami. Skóra sucha jest bardzo wrażliwa na niekorzystne warunki atmosferyczne, detergenty, wodę. Przyjmowanie medykamentów, stres, starzenie się organizmu sprzyja nasileniu objawów skóry suchej. Podstawowe znaczenie w pielęgnowaniu skóry suchej mają emolienty, wykazujące działanie nawilżające i natłuszczające – pomagają zatrzymać naturalną wodę we wnętrzu skóry poprzez wiązanie jej z tłuszczami skóry oraz poprzez odbudowę tych lipidów.

Dermokosmetyki do skóry suchej idealnie odżywiają i przywracają wilgotność głębokich warstw naskórka, czyniąc przy tym skórę miękką i elastyczną.Cera wrażliwa jest bardzo wymagająca i łatwo czerwieni się i podrażnia. Dlatego też pielęgnowanie skóry wrażliwej może sprawiać wiele trudności. Skórze wrażliwej najlepiej służą kosmetyki z aptecznej półki. Ważne, by dermokosmetyki do skóry wrażliwej poza właściwościami kojącymi, miały też działanie silnie nawilżające. Czytaj więcej na ten temat: http://www.ceneo.pl/Dermokosmetyki/Rodzaj_skory:Sucha.htm.

Skóra tłusta stanowi problem nie tylko młodych ludzi, ale także dla starszych osób, często nawet, w dojrzałym wieku. Charakterystyczna dla cery tłustej jest nadprodukcja sebum. Skóra tłusta, jak i mieszana może mieć tendencję do powstawania zmian trądzikowych. Trądzik jest efektem nadmiernej pracy gruczołów łojowych oraz nadmiernego rogowacenia i pomnażania się komórek skóry, które blokują wydalanie sebum, w skutek czego powstają zaskórniki. Nadmiar sebum na skórze stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii, które namnażają się i mogą powodować stany zapalne. Zaskórniki przekształcają się wówczas w czerwone, ropne wypryski, czyli tak zwany trądzik. Więcej danych dla osób poszukujących pomocy: wpis.

Ekspresowe odmładzanie
Autor: 123RTF
Źródło: 123RTF

Bazą do poprawnej pielęgnacji skóry tłustej i z tendencją do trądziku jest jej regularne oczyszczanie. Drugim krokiem w stosownej pielęgnacji skóry tłustej i z tendencją do powstawania trądziku jest jej tonizowanie. Trzecim krokiem w pielęgnacji skóry tłustej i z tendencją do trądziku jest jej nawilżanie. Należy używać dermokosmetyki do skóry tłustej albo dermokosmetyki do skóry trądzikowej – nawilżające lub matujące, o dodatkowym działaniu regulującym wydzielanie sebum; o działaniu antybakteryjnym; o działaniu łagodzącym oraz kojącym. Co jakiś czas, można stosować też maseczki absorbujące nadmiar sebum.