Lśniące włosy na stałe? To możliwe, spytaj swojego fryzjera który zabieg wybrać, aby osiągnąć zamierzony efekt

Pogrzeb
Lśniące włosy zawsze wabią spojrzenia oraz sprawiają, iż sami ze sobą czujemy się po prostu świetnie, ale codzienne walczenie z niesfornymi kosmykami, pozbawionymi kolorów pasmami oraz układaniem włosów nie jest zajęciem, na które potrafimy znaleźć czas, a czasami nawet i chęci.

Pogrzeb
Autor: Mitch Barrie
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie wyjście jest perfekcyjne dla kobiet, które zmęczone są już każdorazowym modelowaniem włosów, dla których prostowanie włosów, które z natury są pofalowane jest po prostu męczarnią? Trwałe prostowanie włosów jest procesem, który sprawia, iż włosy stają się gładkie, błyszczące, odporne na zniekształcanie oraz proste bez względu na pogodę oraz czynniki zewnętrzne, tj. niezdrowa dieta, farbowanie oraz inne zabiegi czy wilgotne powietrze – prostowanie włosów za pomocą keratyny. Prostowanie keratynowe włosów to zabieg fryzjerski podczas którego stylista nakłada na włosy preparat z zawartością keratyny, naturalnego budulca włosów. Po nałożeniu wygładza włosy prostownicą nagrzaną do 230°C. Proces ma na celu uzupełnić strukturę włosa brakującą keratyną, którą tracimy wskutek mechanicznych uszkodzeń tj. farbowanie, suszenie, prostowanie włosów, a także niesprzyjającej pogody. Typując taki zabieg trzeba mieć wiedzę, że nie rekonstruuje on budowy kosmyków, a jedynie na jakiś czas, dokładnie na około sześć miesięcy koryguje braki. Zwykłe prostowanie włosów oddziaływa na nie negatywnie, wysusza je, łamie i ogólnie niszczy, natomiast trwałe prostowanie włosów to proces po którym prezentują się pięknie oraz zdrowo, a co ważniejsze naturalnie. Jest to świetna opcja dla kobiet, które nie mają czasu na każdorazową stylizację włosów albo najzwyczajniej nie potrafią tego robić. Jeżeli efekt nie spodoba się właścicielce to również nie problem, ponieważ keratyna się wypłukuje i po paru miesiącach włosy powracają do pierwotnego stanu. Prostowanie keratynowe włosów trzeba wykonać czternaście dni przed albo po farbowaniu włosów, a trzy doby po wykonanym zabiegu nie należy myć głowy (http://keratinpolska.com/), spinać włosów ani używać jakichkolwiek kosmetyków do stylizacji oraz pielęgnacji, by nie zniszczyć efektu.
Podsumowując proces ten jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet, które lubią naturalny efekt pięknych włosów na co dzień bez zbędnego wysiłku.