Pan zadbany

Wella
Kosmetyków przeznaczonych umyślnie dla panów jest w sklepach coraz więcej. Nie zawsze jednakże mężczyźni umieją zakupić właściwe kosmetyki dla siebie.
Arsenał kosmetyków określonych celowo dla panów nierzadko stwarza komplikacje: mężczyźni kiepsko znają się na przeróżnych „mazidłach”.

Warto jednakże zadbać, ażeby na półce w łazience znalazło się choć kilka najistotniejszych męskich kosmetyków, jakie zapewnią prawidłową pielęgnację oraz pomogą zaradzić najczęściej występującym kłopotom urodowym. Powszednia walka z zarostem naraża skórę na podrażnienia. Tym samym istotne, ażeby żel zawierały składniki, które podziałają kojąco, dla przykładu pantenol. Po nałożeniu kosmetyku musimy chwilę odczekać, ażeby zdążył on zmiękczyć włos, wtedy jest mniejsze niebezpieczeństwo podrażnienia. Z kolei po goleniu – zastosować nawilżające balsamy po goleniu (polecana strona) lub mleczko, jakie posiadają również własności dezynfekujące i łagodzące.

Wella
Mężczyźni przeważnie myją twarz mydłem – jedynie wtenczas mają wrażenie, że skóra jest do głębi oczyszczona. Niestety, mydełko ma odczyn zasadowy, natomiast skóra kwaśny – po umyciu pH cery rośnie i zwiększa się przepuszczalność powłoki rogowej. Konsekwencją tego będzie wzmożona ucieczka wody ze skóry, co przynosi uczucie pieczenia. Powinno się kupować takie zestawy kosmetyków męskich (użyj tego linku), jakie zawierają żele do mycia twarzy. Co jeszcze powinno znaleźć się w kosmetyczce porządnego faceta?

Odpowiedni dezodorant to całkiem kardynalny kosmetyk. Dla ludzi pocących się dość intensywnie oraz tych, jakim szczególnie zależy na zachowaniu świeżości, najlepsze są antyperspiranty. Istotną rzeczą jest też przybornik do paznokci (więcej…).