Propozycje medycyny estetycznej – mezoterapia zabiegiem korzystnie wpływającym na wygląd – zobacz więcej w tym artykule

młoda twarz
Wraz z upływem lat nasza skóra traci młodość: pojawiają się na niej zmarszczki, pogorszeniu ulega jej jędrność oraz elastyczność. Wiele przedstawicielek płci pięknej pragnie się tych oznak starzenia się efektywnie pozbyć. Naprzeciw ich potrzebom wychodzą gabinety medycyny estetycznej , które proponują na przykład zabieg mezoterapii.

Mezoterapia Katowice, którą oferują to zabieg przywracający młodzieńczy wygląd bez ingerencji chirurgicznej. W trakcie zabiegu w skórę
zabieg kosmetyczny
Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

przedstawicielki płci pięknej wstrzykiwane są substancje aktywne: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy a także kwas polimlekowy. Mezoterapia Katowice (Mezoterapia – Katowice), którą mają do zaoferowania może być wykonywana na różnych częściach ciała. Zabieg może zostać przeprowadzony nie tylko na twarzy, ale także na innych obszarach ciała. Skutkiem zabiegu są mniej widoczne zmarszczki. Poprawia się jędrność skóry, jest ona także lepiej nawodniona. Mezoterapia gwarantuje rewelacyjne rezultaty nie tylko w wygładzaniu zmarszczek. Wyjątkowo skutecznie pozwala zmniejszać cellulit i rozstępy.

Dobrane indywidualnie do każdej kobiety składniki o działaniu odżywczym są wprowadzane w skórę przy pomocy bardzo cienkiej igiełki. Kobiety, które cechują się dużą wrażliwością na ból mogą przed wykonaniem nakłuć otrzymać znieczulenie o charakterze powierzchniowym. Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu na partiach ciała, na których zabieg był wykonywany dostrzec można ślady po nakłuciach. (Dermatologia estetyczna w Katowicach) Pozostałości te znikają po dwóch dniach. Zabieg nie powinien zostać przeprowadzony u wszystkich przedstawicielek płci pięknej. Nie zostanie on zrobiony u pań w stanie błogosławionym, u pacjentek zmagających się z cukrzycą oraz u pacjentek , które cierpią na opryszczkę.

Na tydzień przed zaplanowaną datą zabiegu nie należy zażywać aspiryny ani innych leków, które zmniejszają krzepliwość krwi. Efekty mezoterapii widać już po jednym dniu. Jednak aby osiągnąć niezwykle zadowalający efekt, zazwyczaj wykonuje się serię zabiegów. W zależności od głębokości zmarszczek u jednej pacjentki wykonuje się co najmniej serię czterech zabiegów, nieraz konieczne jest ich zwiększenie do ośmiu. Między następnym zabiegiem wymagana jest co najmniej dwutygodniowa przerwa. Aby efekt zabiegu był długotrwały, zaleca się przeprowadzanie go dwa razy w roku. Wówczas efekty widoczne będą na skórze przez bardzo długi czas.