Rady dla pań – zadbaj o swoje włosy i paznokcie

Paznokcie
Masz wa zne spotkanie i pragniesz wyglądać nieziemsko? Niżej piszemy jak zrobić cieniowane paznokcie oraz przedstawimy romantyczne upięcia włosów. Usiądź wygodnie i oddaj się lekturze tekstu!

Włosy
Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com
Do wykonania kilkukolorowych paznokci potrzebujesz maleńkiej gąbki (możesz skorzystać z nieużywanej gąbki kuchennej – ucinasz kawałek i gotowe!), dwóch – trzech kolorów lakierów, i utrwalacza, którym spryskasz gotowe paznokcie. W razie potrzeby poprawek mniej pod ręką także zmywacz do paznokci i waciki- znacznie więcej zobaczysz na tej stronie.

Nim rozpoczniesz właściwe kolorowanie paznokci, nałóż na nie bazę. Będzie chronić płytkę paznokcia przed odbarwieniem. Odczekaj chwilę, aż baza wyschnie. Zastanów się przez ten moment jakich barw chcesz użyć. Pierwszy z nich nałóż standardowo na płytkę paznokcia. Po jej stwardnieniu, weź gąbeczkę, daj na nią trochę jaśniejszy odcień i nałóż mniej więcej od 1/3 paznokcia – jak zrobić cieniowane paznokcie.

Następnie ten sam zabieg powtórz z najjaśniejszym kolorem, który nakładasz tak, aby było widać dwa poprzednio nakładane kolory. Nie zrażaj się początkowymi niepowodzeniami. Powoli dojdziesz do perfekcji – jak zawsze, ćwiczenie czyni mistrza! Na końcu, by utrwalić efekt spryskaj gotowy paznokieć utwardzaczem- interesujący wpis.

Makijaż zrób delikatny. Starczy fluid do twarzy, tusz do rzęs i jakiś jasny cień. Romantyczne upięcie włosów, w przypadku romantycznego spotkania, jest dość cieżkim zadaniem. Uzbrójmy się w cierpliwość – zobacz jak upiąć włosy. Nasze pomysły to koński ogon, z kilkoma wypuszczonymi kosmykami, luźno spleciony długi warkocz, albo włosy lekko falowane, rozpuszczone. Masz proste włosy, a chcesz uzyskać efekt naturalnych fal? Spleć mokre włosy na noc w warkocz, albo poskręcaj w ślimaczki i zwiąż rumkami. Po wyschnięciu rozpuść włosy, delikatnie podkreśl ich splot pianką. Gotowe!