Stomatologia zachowawcza, czyli jak dbać o zęby, gdy powstaną pierwsze ślady próchnicy?

stomatologia zachowawcza
Próchnica to choroba zębów, która może dotknąć niemalże każdego z nas – bez względu na to, czym się odżywiamy i jak troszczymy się o nasze uzębienie. Właśnie z tego powodu tak ważne jest to, żeby właściwie zapobiegać tej chorobie, jak również szybko usuwać wszystkie jej oznaki.

pojazdy
Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
W tej sytuacji z pomocną ręką przychodzi nam stomatologia zachowawcza – na czym ona zasadniczo polega?
dom wielorodzinny
Autor: INTEGER S.A.
Źródło: INTEGER S.A.

stomatologia zachowawcza
Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze obszary leczenia stomatologii zachowawczej to leczenie próchnicy zębów, odbudowywanie tkanek zęba tworzywami utwardzanymi poprzez światło oraz leczenie endodontyczne. Dentysta z powodzeniem zajmie się więc uzębieniem z wczesnymi oznakami próchnicy – wyczyści szkliwo z próchnicy i uzupełni ubytek odpowiednim tworzywem – postępowanie zachowawcze w stomatologii. Obecna stomatologia zachowawcza wykorzystuje takie materiały światłoutwardzalne, które nadadzą naszemu uzębieniu piękny wygląd – będziemy się zatem cieszyć pięknym uśmiechem przez długi czas. Warto również powiedzieć o tym, że większość stomatologicznych zabiegów wykonywana jest w miejscowym znieczuleniu, co zagwarantuje nam optymalny komfort w czasie wizyty u stomatologa. Jest to wyjątkowo ważne w wypadku osób, które obawiają się wizyt u dentysty.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się również profesjonalnym leczeniem nadwrażliwych zębów oraz drobnymi zabiegami z dziedziny stomatologii estetycznej – wstawianiem koronek, wybielaniem zębów czy odbudową złamanych zębów – Dental Corner. W ramach jej działań możemy zatem nie tylko zadbać o zdrowie naszych zębów, lecz również o ich piękny wygląd. Dzięki temu będziemy wyglądać pięknie w każdej sytuacji!