Wygładzanie zmarszczek za pomocą botoksu

botox
Wokół botoksu narosło wiele mitów. W rzeczywistości jednak zabieg wykonany przez doświadczonego specjalistę z pewnością nie spowoduje tzw. efektu maski. Jakie zmarszczki można usunąć w ten sposób?
Co to jest botoks i na jakie zmarszczki działa?
usuwanie zamrszczek
Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com

Botoks to inaczej toksyna botulinowa, czyli substancja produkowana przez beztlenowe bakterie; inna jej nazwa to jad kiełbasiany. Chociaż jest silnie trujący, to szkodzi naszemu zdrowi tylko po połknięciu – wstrzykiwany w niewielkich ilościach do mięśni nie działa szkodliwie, a nawet potrafi wygładzić zmarszczki. Trzeba jednak wiedzieć, że zabiegi botoksem spłycają tylko bruzdy mimiczne. Osoby, które chciałyby pozbyć się zmarszczek powstałych w wyniku naturalnego wiotczenia skóry związanego z upływem czasu, powinny poszukać innych metod. Za pomocą botoksu lekarz zlikwiduje kurze łapki, tzw. bruzdy palacza, zmarszczki na czole (zarówno poprzeczne jak i te pionowe), szyi i na dolnej powiece oka. Poza tym podczas takiego zabiegu możliwe jest podniesienie opadających kącików ust. Dzięki temu twarz zyskuje młodszego wyglądu, co zdecydowanie wpływa na lepsze samopoczucie pacjentów.

Kto może poddać się zabiegowi i jak wybrać gabinet?
usuwanie zmarszczek
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Chociaż mogłoby się wydawać, że zabiegi botoksem przeznaczone są głównie dla osób starszych, w rzeczywistości nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Zdarza się, że nawet osoby przed ukończeniem trzydziestego roku życia mają kompleksy spowodowane głębokimi zmarszczkami mimicznymi. Do samego zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Zazwyczaj wystarcza dokładny wywiad, jaki lekarz przeprowadza tuż przed wstrzyknięciem botoksu. Nie jest to bolesne, dlatego nie trzeba stosować znieczulenia. Zastanawiając się na takim zabiegiem, należy przede wszystkim znaleźć profesjonalny gabinet i lekarza godnego zaufania. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że wstrzyknięcie botoksu odbędzie się w odpowiednich warunkach, bezpieczny dla nas sposób i nie będzie wiązało się z groźnymi powikłaniami.