Wypielęgnowane włosy i prawidłowa kondycja skóry, podstawowym atrybutem kobiecej urody.

Nie ukrywaj cellulitu, zwalcz go!
Na niewłaściwy wygląd włosów oddziałują rożne, mniej lub bardziej ostre zabiegi poprawiające urodę. Tak samo jak cera, są stale narażone na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych. Gdy włosy stają się przesuszone, łamliwe a także podatne na wypadanie, odpowiednim wyjściem staje się ich skuteczna pielęgnacja. Nie dziwi w tej sytuacji fakt, iż produkty produkowane do tego celu stają się bardzo energicznie rozkręcającą się grupą kosmetyków.

Kobieta, uroda
Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com

Kosmetyki do ochrony oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnich latach niezwykle rozpowszechnioną, chętnie używaną formę produktów kosmetycznych stanowią pianki. Kosmetyki te są wygodniejsze w użyciu, dają się łatwo i równomiernie zastosować. Tak jak tu: dobre maseczki.

W sytuacji mocniej zniszczonych włosów godne zaproponowania są maski lub odżywki ochronne, które pozostawia się na parę minut, a następnie zmywa. Zimą warto poszukać balsamów do cery i skóry z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza naskórek, a przy tym jest też naturalną substancją promieniochronną. Strumienie słońca działają na naszą skórę przez cały rok. Porą zimową słonko oddziałuje niezwykle przenikliwie. Należałoby więc pamiętać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na nartach. Także w trakcie marszu czy jazdy na wyciągu pamiętajmy o posmarowaniu odsłoniętej skóry balsamem z ochroną UV.

Należy kupić preparat z wysokim filtrem, dlatego, że słońce wysoko w górach działa z wielką intensywnością. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu wrażliwej skóry na ustach i wokół oczu. Firmy pielęgnacji profesjonalnej, pomyślały o klientkach, dla których wygląd jest istotna ale mają mało czasu na zabiegi i opracowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym zamierzeniem jest uzyskanie prędkich i namacalnych wyników: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry. Dla zainteresowanych: link tutaj.

Medycyna estetyczna coraz bardziej popularna
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Interesującym pomysłem są też rozgrzewające kosmetyki z domieszką imbiru, cynamonu lub chilli, które polepszają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej ciepły, miły zapach. Jeśli mamy ochotę na ciepłą kąpiel, powinno się dodać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich pobudzający aromat zamieni kąpiel w niewielki zabieg spa.