Zadbana kobieta jest sama w siebie wizytówką, gdyż to własnie wygląd nierzadko zdradza nasze bogactwo wewnętrzne

blondynka z gładką cerą
Wszystkie kobiety, które pragną się podobać samym sobie i ludziom, na co dzień ich otaczającym, czyli mężom, koleżankom i kolegom z pracy, czy też znajomym z sąsiedztwa, muszą dbać o własną aparycję, zgodnie z sentencją, że diament nieoszlifowany nigdy cieszy tak samo oczu, jak oszlifowany. Każdorazowa pielęgnacja opiera się na wieloetapowej ścieżce w osiągnięciu perfekcji i tak makijaż krok po kroju koryguje lekkie niedoskonałości i prezentuje światu zdumiewające piękno, które towarzyszy każdej kobiecie.

Niezwykłą uważność, z jaką mężczyźni patrzą na płeć przeciwną, można wyjaśnić tym, że tylko kobiety bez żadnego problemu mogą łączyć w sobie urok i wdzięk. Uwypuklenie tego wszystkiego wykorzystując kosmetyki jest rzeczą naturalną i nie powinno zaskakiwać nikogo, kto sam zdaje obie sprawę, że w urodzie tkwi sekret powodzenia- więcej o autorze.

blondynka nad morzem
Autor: Cristian Dina
Źródło: http://www.flickr.com

Nie należy oczywiście mylić inteligencji z wyglądem i wyjątkową prezencją. Takie zwyczaje wyszły już z mody i twierdzenie, że piękna buzia to wyraz głupoty jest bezpodstawne. W dzisiejszym świecie oczytani ludzie dobrze wiedzą, że winni swoje bogactwo wewnętrzne podkreślać poprzez własny wizerunek zewnętrzny. Zadbany, atrakcyjny wygląd powinien cechować ludzi nie tylko konkretnych profesji, ale każdego z osobna. Od dziecka należy uczyć w szkołach, że zgodny rozwój życiowy polega na zespalaniu tego, co wewnętrzne, a więc duchowe i naukowe z tym, co na zewnątrz, co dotyczy konwenansów – w tym wyglądu- przeczytaj informacje.

.

Warto zauważyć, że współcześnie wielu wizażystów dość znaczną uwagę kładzie na prezentowanie się włosów. Nieobca staje się także teza, że wygląd fryzury wskazuje na ogólną kondycję danej osoby zważywszy między innymi na jej stan emocjonalny. Jest w tym pewnie jakieś ziarnko prawdy, gdyż komu chciałaby się stosować wałki do włosów mając głowę zaprzątniętą zmaganiami z ciężkimi życiowymi sprawami? Można mnożyć hipotezy które dotyczą tego, jaka jest korelacja między naszą aparycją zewnętrzną, a stanem wewnętrznym, jednakże to my sami powinniśmy czuć harmonię pomiędzy jedną sferą, a drugą. Nie pozwólmy sobie narzucać stylu, który nie jest nam bliski – to w zgodzie z samym sobą o wiele bardziej nam do twarzy niż z najnowszymi trendami wprost z Mediolanu.