Zaniedbane artykuły higieniczne – a przecież tak bardzo ważne! Przekonaj się o czym mowa!

pumeks
Obecne czasy można zaliczać do bardzo rygorystycznych higienicznie. Każdy człowiek ma wiele przeróżnych gadżetów i kosmetyków, które wykorzystuje do codziennej higieny, natomiast czasem w pogoni za nowinkami zapominamy o tych najbardziej podstawowych.
Dzisiaj niemalże każda pani nie potrafi sobie wyobrazić wychodzenia z domu bez perfekcyjnego make-upu, mężczyźni codziennie stosują antyperspirantu, w każdej damskiej torbie odnaleźć można akcesoria, jakie służą do poprawiania wyglądu podczas pobytu w pracy, każdego dnia lub dwa razy dziennie bierzemy prysznic – można bardzo długo wymieniać wszelakie czynności kosmetyczne, którym poddajemy ciało.

Jednak czasem miast skupiać się na dokładnym oczyszczeniu całego ciała zbyt dużą wagę przywiązujemy do jego upiększania za pomocą makijażu i tym podobne. Czyszczenie uszu? A kto by sobie tym zawracał głowę! Pałeczek przeznaczonych do ich oczyszczania używamy bardzo rzadko, od wielkiego dzwonu. A uszy to drzwi wszelakich zakażeń i pozwalanie na zaleganie w nich brudu sprawia, iż sami skazujemy się na wszelkie choroby. Czyszczenie uszu, wedle wszelakich norm, powinno się odbywać codziennie – znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie (znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie). Najlepiej nadaje się do tego chwila tuż po kąpieli, kiedy ich wnętrze jest nieco wilgotne. Opłaca się o tym pamiętać! Pałeczki do uszu kosztują naprawdę niewiele, a ich użycie to literalnie chwila. Nie zapominajmy o dbaniu o nasz narząd słuchu.
pumeks
Autor: Ivana Sokolović
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo zapomnianym przez sporo osób bardzo prostym akcesorium, który w kwestiach higieny może zdziałać naprawdę wiele jest pumeks. Znany od setek lat od dawna wykorzystywany jest do usuwania martwego naskórka, o czym tu poczytasz – zobaczysz tutaj (zobaczysz tutaj). To produkt idealny: całkowicie naturalny, skuteczny, niezbyt kosztowny i wszędzie dostępny. Aczkolwiek pomimo to wiele osób, szczególnie pań, jak gdyby zapomniała o jego istnieniu. Daje to tragiczne efekty w postaci doskonale pomalowanych paznokci u nóg, a kompletnie zaniedbanych pięt. Szkoda, szczególnie, że zadbanie o ten fragment ciała jest niezwykle prosty: starczy pumeks stosowany podczas kąpieli albo na sucho, a oprócz tego balsam zmiękczający.

Pierwsze efekty są obserwowalne już po pierwszym użyciu, lecz na idealnie pięty trzeba trochę poczekać, szczególnie, jeżeli były dość zaniedbane. Aby nie dopuszczać do takiego stanu w przyszłości opłaca się używać ten produkt codziennie podczas kąpieli. Zajmie to niewiele czasu, a rezultaty są naprawdę fantastyczne. Te zabiegi poleca się oczywiście też mężczyznom.