Zdrowa skóra na lato – jak się za to zabrać?

kosmetyki
Po zimie nie jest łatwo wrócić do właściwej kondycji, szczególnie, gdy nie za często korzystaliśmy z dobrodziejstw tej pory roku i stroniliśmy od przebywania na powietrzu. Niskie temperatury, wiatr, mała ilość słońca – to wszystko jak najbardziej nie wpływa korzystnie na naszą cerę i całą skórę. Jeśli w zimie nie będziemy jej odpowiednio nawilżać, robić peelingu, odświeżać, to zapewne z pojawianiem się wiosny będziemy musieli sporo się namęczyć, żeby przywrócić jej oczekiwany blask i powab.

kremy na zmarszczki
Autor: Macnetize.com
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście współcześnie na rynku sprzedaje się tyle rozmaitego rodzaju specyfików, że nawet przy trudnych przypadkach można ciało doprowadzić do jak najlepszego stanu. Po zimie przyda się zarówno dobry krem na zmarszczki, by spowolnić ich pojawianie się, jak i różnego rodzaju kosmetyki na cellulit, który lubi tworzyć się właśnie w okresie zimy i zanim włożymy wakacyjne bikini potrzebujemy nierzadko sporo się namęczyć, by go zlikwidować (na jego stronie). Są osoby, które nie mają żadnych z nim problemów, ponieważ po porostu u nich nie występuje, są jednakże i także tacy, którzy wybierają wszystkie możliwe rozwiązania, żeby pozbyć się tej mało estetycznej przypadłości. Efektywność nowoczesnych kosmetyków jeśli o to chodzi jest zróżnicowana i oczywiście nie zawsze musi wynikać z ceny. Nierzadko bowiem kosmetyk tańszy może lepiej na nas zadziałać ze względu na proporcje zastosowanych składników, których akurat w naszym przypadku może brakować najbardziej.

nogi bez cellulitu
Źródło: pixabay

Nie ma więc skutecznej rady pod tym względem, poza tą, by w miarę możliwości wypróbowywać rozmaite kosmetyki, w konkretnych oczywiście odstępach czasu, by faktycznie przekonać się, który z nich działa i w jakim zakresie na naszą skórę. Rzecz jasna z kosmetykami nie należy przesadzać i warto pamiętać, że wszystkiego nimi nie załatwimy (-> poznaj dodatkowe informacje). Powinniśmy wspierać nasz organizm również na inne sposoby. Regularne uprawianie sportu, odpowiednia dieta no i dbanie o swój jak najlepszy nastrój to oczywiście podstawa, bez jakiej nawet drogie kosmetyki same w sobie nie zdziałają cudów. Warto więc korzystać z kompleksowych rozwiązań i nie ograniczać się wyłącznie do jednego sposobu na poprawę swojego wyglądu.